Перейти к содержимому


Фотография

Обязательно ли создавать комиссию по проверке знаний


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 2

#1 OFFLINE   Lena.lena

Lena.lena

  Новенький

 • Участники
 • 3 сообщений
  Активность: 18 июня 2018 16:06
 • Пол:Женщина
 • Город:місто Харків

Отправлено 08 Июнь 2018 - 14:01

Здравствуйте. Обязательно ли создавать комиссию по проверке знаний по охране труда, если на предприятии 13 человек, из них обучены в учебных заведениях: 2 чел. -  по  закон. и норм.-прав. актов по охране труда, электробезопасности, пожарной безопасности, гигиены труда и произв. санитарии, 1 чел, руководитель опасных работ, обучен по соотв. правилам, все 5 сотрудников, которые выполняют опасные работы тоже получили соответствующие удостоверения, ответственный за электро- и пожаро- безопасность тоже прошел соотв. обучение, остальные работники - офисные сотрудники?


 • 0

#2 OFFLINE   Hovardi

Hovardi

  Участник форума

 • Участники
 • PipPip
 • 58 сообщений
  Активность: 19 апр. 2019 15:17

Отправлено 12 Июнь 2018 - 08:30

Добрый день, Елена.

Ответ на вопрос содержится в "ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05)"

3. Організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

3.1. Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

3.8. Перевірка знань працівників з питань охорони праці проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов'язків.

3.9. Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці (далі - комісія) підприємства, склад якої затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов'язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці. До складу комісії підприємства можуть залучатися страхові експерти з охорони праці відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі - Фонд) та викладачі охорони праці, які проводили навчання.

Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.

3.10. Усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

3.16. Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

4. Спеціальне навчання і перевірка знань з питань охорони праці

4.1. Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України від 15.02.2005 № 232/10512, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 № 263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 з № 18/554 (далі - роботи підвищеної небезпеки), проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

4.2. Спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і навчальним центром.

4.3. Спеціальне навчання з питань охорони праці проводиться роботодавцем на підприємстві за навчальними планами та програмами, які розробляються з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов'язків працівників і затверджуються наказом (розпорядженням) роботодавця.

4.4. Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється:

комісією підприємства (якщо навчання проводилось безпосередньо на підприємстві);

комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю відповідних профспілок (якщо навчання проводилось у навчальному центрі);

у порядку, визначеному абзацами другим, третім пункту 5.3 глави 5 цього Типового положення (якщо навчання проводилось у галузевому навчальному центрі).

До складу комісії можуть залучатися особи, які пройшли навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

У разі неможливості створити комісію з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, яке входить в об’єднання підприємств, перевірка знань здійснюється комісією іншого підприємства - учасника об’єднання.


 • 0

#3 OFFLINE   Grant

Grant

  Консультант

 • Модераторы
 • PipPipPipPip
 • 824 сообщений
  Активность: 15 июня 2019 00:51
 • Пол:Мужчина
 • Профессия :Инженер по охране труда
 • Город:мой
 • Страна:Украина

Отправлено 13 Июнь 2018 - 14:37

Обязательно ли создавать комиссию по проверке знаний по охране труда

иными словами предыдущего комментария - да обязательно

комиссия обязана создаваться и у нее должен быть определенный пакет документов 


 • 0